• DZIEŃ KOBIET

• Dzisiaj chłopcy nas mega zaskoczyli. We wszystkich klasach były kwiaty, życzenia, słodkości.

W klasie I A OPW odbył się test wiedzy o sporcie, rolnictwie i samochodach, czyli ulubionych tematach kobiecych ploteczek. Na koniec piękna prezentacja o dziewczynach z naszej klasy, z krótkim opisem ich sylwetek widzianych przez "okulary" naszych chłopców :)

Dziękujemy chłopcy, że o nas pamiętaliście :)

mgr Kamila Gołębikowska

• International Women’s Day

• Przy okazji Dnia Kobiet, nasze wspaniałe kobiety oraz wspaniali mężczyźni z klasy 1A przećwiczyli tworzenie dialogów.

mgr Paulina Sadowska

• ZAJĘCIA Z PRZYGOTOWANIA WOJSKOWEGO

• Dzisiejszy dzień, 8 marca 2023 r., kadeci Oddziałów Przygotowania Wojskowego spędzili na zajęciach teoretycznych, których tematyką było m.in. rodzaje i sposoby prowadzenia rozpoznania, znaki rozpoznawcze armii państw sąsiednich, działanie w rejonie ześrodkowania podczas realizacji zadania bojowego. Uczniowie poznali także budowę i obsługę techniczną wyposażenia indywidualnego. Zajęcia poprowadzili żołnierze z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego.

• HANDEL LUDŹMI - zajęcia profilaktyczne

• Handel ludźmi to jedno z najokrutniejszych przestępstw i dlatego warto wiedzieć jak ustrzec przed nim siebie i innych. Świadomość młodzieży wkraczającej w dorosłe życie nie zawsze idzie w parze z realiami jakie napotykają odchodząc ze szkolnych murów. Tym cenniejsze są lekcje, w których dziś mieli okazję uczestniczyć uczniowie naszych najstarszych klas III BS i IV LO.

W ramach zajęć profilaktycznych dotyczących wspomnianego tematu przyjechał do nas asp.szt. Wojciech Szerejko z Powiatowej  Komendy Policji w Bartoszycach. Omówione zostały najważniejsze zagrożenia związane z handlem ludźmi, zaprezentowane sposoby zapewnienia sobie optymalnego bezpieczeństwa podczas wyjazdów i podróży związanych z poszukiwaniem pracy za granicą. Uczniowie dowiedzieli się także gdzie można znaleźć więcej informacji na temat zjawiska handlu ludźmi.

mgr Anna Sławińska

• POWIATOWY KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ

• W piątek 03.03.2023 r. w MDK w Bartoszycach odbył się VIII Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej.

Emilia Stępniak, uczennica klasy II A OPW wystąpiła w utworze "In the stars" Bensona Boonie godnie reprezentując naszą szkołę.

Mam szczerą nadzieję,że już niedługo Emila będzie mogła zaprezentować swój talent w murach naszej szkoły. Świetny głos, który chwyta za serce :)

• MATEMATYKA DLA MATURZYSTÓW

• Koło Naukowe StuDMat organizuje bezpłatne warsztaty online z matematyki dla uczniów, którzy będą w tym roku zdawać maturę.

Od 6 marca, w każdy poniedziałek i piątek o godzinie 18.00 na platformie teams studenci będą prowadzić powtórki z matematyki. Chętnych zapraszamy do wzięcia udziału w zajęciach :)

• PAMIĘTAMY

• 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Święto, ustanowione 3 lutego 2011 r.  jest wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji. Narodowy Dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych” to także wyraz hołdu licznym społecznościom lokalnym, których patriotyzm i stała gotowość ofiar na rzecz idei niepodległościowej pozwoliły na kontynuację oporu na długie lata.

W szkole z tej okazji na korytarzach pojawiły się gazetki informujące o święcie oraz przeprowadzono lekcje nawiązujące tematyką do wydarzeń z tamtych lat.

mgr Dorota Kalinowska

• KONKURS PLASTYCZNY

• Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym "Nie dam się uzależnieniom" połączonym z cyklem zajęć profilaktycznych promujących zdrowie.

Głównym celem konkursu jest promowanie zdrowego trybu życia, wolnego od nałogów, uzależnień a także angażowanie uczniów w działania profilaktyczne, mające zwrócić ich uwagę na problem uzależnień.

Działania te mają także uświadomić młodzieży jakie zagrożenia wynikają ze spożywania alkoholu, palenia papierosów, e- papierosów, stosowania narkotyków i innych substancji psychoaktywnych.

Prace należy dostarczyć do 20 marca 2023 r. - szczegóły konkursu poniżej.

mgr Anna Sławińska

KONKURS NIE DAM SIĘ UZALEŻNIENIOM