• BRAWO SIATKARZE !!!

• 9 października w Bartoszycach odbył się Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Chłopców.

Do rywalizacji stanęło pięć drużyn z naszego powiatu. Nasza reprezentacja: Maciej Kraft, Kornel Kruk, Kacper Samsel, Szymon Woźnicki, Dawid Tarka, Konrad Wilk i Michał Jabłoński zajęła I miejsce !!!!

Brawo chłopcy!!! Brawo trener - mgr. Marcin Narkowicz!!!

• PIERWSZOKLASIŚCI NA ZAJĘCIACH Z MUSZTRY

• Dzisiaj, 4 października uczniowie klasy pierwszej OPW doskonalili podstawy musztry pod okiem żołnierzy z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego. Początki, jak zawsze były trudne :(, ale jesteśmy dobrej myśli i mamy nadzieję, że podczas listopadowego mianowania kadeci zaprezentują się wzorcowo :).

• DZIŚ OBCHODZIMY DZIEŃ ZWIERZĄT

• W naszej szkole rozpoczyna się zbiórka karmy dla Przytuliska w Lidzbarku Warmińskim. Ale oprócz tego pamiętamy również o naszych pupilach i dlatego  rozpoczynamy fotograficzną akcję "MÓJ MAŁY PRZYJACIEL", w której zdjęcia Waszych ulubieńców zostaną zamieszczone w kolażu na stronie naszej szkoły.

Pochwal się swoim zwierzakiem wyślij zdjęcie na mojego Messengera.

• "GODZINA DLA MŁODYCH GŁÓW"

• Już oficjalnie możemy się podzielić informacją, że Zespół Szkół dołączył do pilotażowego programu profilaktycznego  „Godzina dla MŁODYCH GŁÓW”, który ma na celu wsparcie dzieci i młodzieży, a także nauczycieli i nauczycielek w działaniach z obszaru profilaktyki zdrowia psychicznego podejmowanych według określonych scenariuszy. Jego zadaniem jest także wspieranie MŁODYCH GŁÓW przez zachęcenie do otwartej rozmowy o zdrowiu psychicznym.

Twórcą programu i jednocześnie jego  patronem jest Fundacja UNAWEZA, której założycielką jest Martyna Wojciechowska.

Więcej o programie można przeczytać na: www.mlodeglowy.pl

mgr Anna Sławińska – pedagog szkolny

• TELEFON NA LEKCJI? CZEMU NIE :)

• Telefon w szkole to nie tylko narzędzie do gier. Telefon może być również sprzymierzeńcem nauczyciela i ucznia jest bowiem świetnym narzędziem do nauki. Uczniowie mogli się o tym przekonać po raz kolejny na zajęciach z geografii.

W ubiegłym tygodniu uczniowie klas I poznali GIS (Geograficzny System Informacji) korzystając z aplikacji/strony Gisplay.pl w swoich telefonach. Klasy II przypominały sobie położenie państw na interaktywnych mapach, korzystając z aplikacji Gry geograficzne, a jeszcze inni uczniowie powtarzali wiadomości rozwiązując quiz powtórzeniowy przygotowany przez nauczyciela i bawiąc się na stronie w aplikacji Wordwall. Technologie Informacyjno Komunikacyjne to nasza codzienność, więc razem nauczymy się je pożytecznie wykorzystywać . mgr Gabriela Szymuś