• ZAWODY STRZELECKIE O PUCHAR BURMISTRZA GÓROWO IŁAWECKIE
          • ZAWODY STRZELECKIE O PUCHAR BURMISTRZA GÓROWO IŁAWECKIE

          • Ponad 50 osób zgromadziły dzisiejsze Zawody Strzeleckie o Puchar Burmistrza Górowo Iławeckie.

            Wszystkich zgromadzonych powitała gospodyni zawodów p. Dorota Lipkiewicz, dyrektor Zespołu Szkół w Górowie Iławeckim, a następnie przystąpiono do konkurencji, którą było strzelanie z karabinka pneumatycznego w postawie stojącej.

            Zawody prowadzili p. Emilia Łomecka i p. Zbigniew Miłosz, a uzyskane punkty zliczali sędziowie p. Jerzy Kowalski i p. Józef Widun.

            Zawody przebiegały w miłej atmosferze, a ich głównym celem była integracja miłośników strzelectwa sportowego a także sportowa rywalizacja. Spotkanie było również okazją do rywalizacji ojciec-syn (chłopcy z II A, tatusiowie okazali się lepsi !!! jak to się stało :( ???.

            Po podsumowaniu wyników sędziowie ogłosili werdykt:

            I miejsce zajął p. Marcin Kraft i tym samym odebrał puchar z rąk Burmistrza p. Jacka Kostki,

            II miejsce zajęła p. Emilia Łomecka,

            III miejsce zajęła uczennica klasy II A OPW Emilia Świetlikowska,

            IV miejsce zajął uczeń klasy III A CWKM Jakub Kozłowski,

            V miejsce zajął p. Krzysztof Łomecki,

            VI miejsce zajął uczeń klasy III B CWKM Dawid Gola.

            Organizatorem zawodów był Zespół Szkół w Górowie Iławeckim Koło Strzeleckie im. Michała Tokarzewskiego. Puchary ufundował burmistrz Górowa Iławeckiego p. Jacek Kostka a nagrody rzeczowe w postaci bonów towarowych p. Jan Rohuń. Nad właściwym przebiegiem zawodów czuwał p. Wojciech Kraft.

            Serdecznie dziękujemy obsłudze zawodów -  Maćkowi Kraftowi i Adamowi Januszczakowi, a także wszystkim zawodnikom i osobom towarzyszącym, którzy zechcieli niedzielne przedpołudnie spędzić razem z nami :).

            mgr Krystyna Zawadzka

            WYNIKI

        • EUROPEJSKI DZIEŃ WALKI Z HANDLEM LUDŹMI
          • EUROPEJSKI DZIEŃ WALKI Z HANDLEM LUDŹMI

          • Z okazji Europejskiego Dnia Walki z Handlem Ludźmi dnia 18 października 2021 r. uczniowie klas 2a i b Liceum Ogólnokształcącego oraz klas 3a i b Branżowej Szkoły I Stopnia miały możliwość wzięcia udziału w spotkaniu online na temat „Czym jest handel ludźmi i jak się przed nim ustrzec?”.

            Wydarzenie zrealizowane zostało we współpracy Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie oraz Kuratorium Oświaty w Olsztynie. Celem spotkania było podniesienie wiedzy uczniów na temat występujących zagrożeń oraz sposobów ich unikania i przeciwdziałania, a także zwiększenie świadomości społecznej uczniów na temat zjawiska handlu ludźmi.

            Spotkanie online poprowadziła Ekspert Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

            mgr Anna  Sławińska

             

        • NIE ŁATWO BYĆ NAUCZYCIELEM
          • NIE ŁATWO BYĆ NAUCZYCIELEM

          • Uczniowie naszej szkoły postanowili przedłużyć świętowanie Dnia Edukacji Narodowej.

            Z tej okazji wcielili się w role nauczycieli naszej szkoły. Rolę Pani Dyrektor świetnie odzwierciedlała Julia Baran, która dowodziła organizacja dzisiejszej akcji, niczym Pani dyrektor nasza szkołą.

            Lekcje były bardzo ciekawe, młodzi nauczyciele wzbogacali zajęcia o kartkówki, zadania i projekcje. Uczniowie bardzo się zaangażowali w prowadzenie lekcji, za co w imieniu wszystkich nauczycieli serdecznie dziękuję. Nauczyciele i pracownicy naszej szkoły otrzymali od Samorządu i Wolontariuszy czekolady z życzeniami z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

            Zapraszam do obejrzenia zdjęć i relacji uczniów prowadzących lekcje.

            mgr Gabriela Szymuś Opiekun SU

        • CodeWeek W NASZEJ SZKOLE
          • CodeWeek W NASZEJ SZKOLE

          • Dobiega koniec tygodnia i koniec światowej akcji promujących kodowanie. W zeszłym roku Polska zajęła pierwsze miejsce pod względem organizacji przedsięwzięć związanych z pisaniem algorytmów, kodów. W tym roku nasza szkoła chcąc powtórzyć ten wynik, dodając swoją cegiełkę w statystykach, uczestniczyła w tych zawodach.

            Przez cały tydzień uczniowie liceum i branżowej szkoły w ramach lekcji informatyki uczyli się programowania w języku Python. Wykorzystaliśmy do tego świetne narzędzie jakim jest Pixblocks. Wszyscy świetnie się bawili ucząc kodowania, pisząc kody do wykonania dla "ekranowego królika". Jednakże na największe oklaski i wyrazy podziwu zasługuje grupa młodzieży uczestnicząca w projekcie granatowym Centrum Mistrzostwa Informatycznego.

            W czwartek, w dzień Edukacji Narodowej, ciężko pracowali nad pętlami, instrukcjami warunkowymi... W sali informatycznej przez cały czas słychać było komendy: if, loop, image.windth....WYSZŁO :) "Króliczki latały po monitorach jak szalone". Atmosfera pracy i zabawy była tak silna, że nawet gorąca pizza nie zrobiła na nikim wrażenia. Trzeba było wręcz komputery wyłączać od zasilania, żeby ekipa odpuściła na chwilę naukę programowania. Osiągnięty efekt przerósł moje najśmielsze oczekiwania.

            Jeszcze raz gratuluję wszystkim uczestnikom uzyskania nowych umiejętności, a ekipę CMI gorąco pozdrawiam i ściskam. Obiecuję, będzie się działo....:)

            mgr Kamila Gołębikowska

        • XI BIEGI GRUNWALDZKIE
          • XI BIEGI GRUNWALDZKIE

          • Ponad tysiąc osób wzięło udział w XI Biegach Grunwaldzkich, które odbyły się 6 października 2021 r. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie sportowcy Certyfikowanej Wojskowej Klasy Mundurowej Kamil Bielun, Kacper Konieczek i Bartek Zakrzewski. Chłopcy spisali się doskonale, a zwłaszcza Kamil Bielun, który zdobył III miejsce !

            Gratulujemy serdecznie, podziwiamy chłopaków za wspaniałą postawę, tym bardziej, że pogoda niestety im nie sprzyjała :(

            Organizatorem imprezy był Warmińsko - Mazurski Szkolny Związek Sportowy i Pola Grunwaldu.

            mgr Krystyna Zawadzka

        • WYJAZD INTEGRACYJNY SZKOŁY BRANŻOWEJ
          • WYJAZD INTEGRACYJNY SZKOŁY BRANŻOWEJ

          • Dzisiaj uczniowie klasy I A i II A Szkoły Branżowej spędzili "bombowo" czas w olsztyńskim kinie, a to za sprawą Daniela Craiga, który wcielił się w rolę Jamesa Bonda w filmie "Nie czas umierać".

            Twórcy dzieła nie pominęli najważniejszych dla tej serii cech filmu, to też co krok śledziliśmy widowiskowe wymiany ognia, pościgi i walki wręcz. W zawrotnym tempie zmienialiśmy kontynenty i kraje, a w grze pojawiły się gadżety na miarę XXI wieku. I tak jak Bond, my też bawiliśmy się wystrzałowo.

            mgr Dorota Kalinowska, mgr Edyta Kanclerz - Szulc

        • JAK PRZETRWAĆ W WARUNKACH NATURALYCH
          • JAK PRZETRWAĆ W WARUNKACH NATURALYCH

          • 6 października 2021 r. uczniowie klas mundurowych wzięli udział w zajęciach teoretycznych z edukacji wojskowej, które przeprowadzili żołnierze z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego.

            Kpr. D. Orzeszek, st. szer. P. Deska, st.szer. K. Majewski, st. szer. A Cierepski  opowiadali m.in. jak przetrwać w warunkach środowiska naturalnego, na czym polegają działania taktyczne sekcji i drużyny.Uczyli się, jak zapewnić sobie wodę, pożywienie, schronienie i rozpalić ognisko.

            Klasie pierwszej przekazano informacje dotyczące organizacji i uzbrojenia wybranych pododdziałów SZRP.

            mgr Krystyna Zawadzka

        • TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO
          • TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

          • W dniu 04 października 2021 r. w miejskiej hali sportowej w Górowie Iławeckim odbył się Powiatowy Turniej Drużynowego Tenisa Stołowego.

            Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny, które zajęły dwa pierwsze miejsca w kategorii chłopców szkół ponadpodstawowych. Pierwsze miejsce i awans do turnieju rejonowego wywalczyła drużyna w składzie: Paweł Kusio kl. 3a LO i Amadeusz Jasudowicz kl. 3b LO.

            Drugie miejsce w tej samej kategorii zajęli chłopcy z 3b LO : Jakub Gołek i Dominik Dobrzyński.

            Gratulujemy i życzymy powodzenia w następnych turniejach.

            mgr Marcin Narkowicz

        • DZIEŃ CHŁOPAKA
          • DZIEŃ CHŁOPAKA

          • 30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka.W naszej szkole świętowanie tego dnia na stałe wpisało się w kalendarz imprez szkolnych. Dziewczyny składają w tym szczególnym dniu najlepsze życzenia swoim kolegom z klasy.To także idealna chwila,by przypomnieć naszym facetom, jak wspaniałymi chłopakami są :).

            I tak chłopcy z klasy III B, nasi przyszli biznesmeni dostali prezenty na miarę swoich potrzeb - breloczki do kluczy, bo większość już się "wozi" swoimi samochodami, zdrapki na szczęście, bo to najwięksi szczęściarze w tej szkole i coś słodkiego....tego nie musimy tłumaczyć. To nasze słodziaki.

            W klasie I A i II B dziewczęta zadbały o kubki smakowe chłopców zapraszając ich na pizzę i bardzo, bardzo niezdrową colę :(.

            Drobne upominki otrzymała także męska część klasy II A i III A.

            Chłopakom dużym i małym życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!!!

            mgr Krystyna Zawadzka, mgr Kamila Gołębikowska

        • "GÓRA GROSZA"
          • "GÓRA GROSZA"

          • Dziś uczennice klasy I BS dały świetny przykład postawy społecznej.

            Jula przyniosła całą skarbonkę monet, którą przekazała na pomoc dla chorych dzieci dorzucając ją do Góry Grosza. Jej inicjatywa pobudziła do działania część osób z klasy, które również dorzuciły się do góry grosza. Butelki na monety znajdują się w klasach, dorzucić się i TY.

            Gratulacje dziewczyny:).

            mgr Gabriela Szymuś opiekun SKW

        • DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W SZKOLE BRANŻOWEJ
          • DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W SZKOLE BRANŻOWEJ

          • Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych na uczniów klasy I BS czekały podczas lekcji j. angielskiego nie lada wyzwania: powitanie w 10 różnych językach, dopasowywanie flag do nazw państw w językach oryginalnych i w języku angielskim, gra karciana doskonaląca umiejętność komunikowania się w języku angielskim.

            Nie zabrakło również interaktywnych quizów oraz ciekawostek. Po takiej lekcji motywacji do nauki języków na pewno nie zabraknie.

             mgr Joanna Łukaszewicz

        • EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH
          • EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

          • Europejski Dzień Języków (EDJ) to coroczne święto wielojęzyczności i różnorodności kulturowej ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy. W ramach EDJ instytuty językowe, uniwersytety, szkoły i instytucje działające w sektorze kultury organizują wydarzenia związane z promocją języków.

            Europejski Dzień Języków Obcych przypadający na 26 września w naszej szkole miał miejsce właśnie dziś. Na lekcjach języka niemieckiego i angielskiego uczniowie mieli okazję bliżej poznać kulturę i zwyczaje innych krajów, zmierzyć się z nazwami państw w języku migowym, rozwiązywać interaktywne quizy, a także uwolnić swoją kreatywność w czasie wspólnej pracy przy plakatach promujących to wydarzenie.

            Umiejętność biegłego posługiwania się językiem obcym jest obecnie na wagę złota. Mimo, że opanowanie języka wymaga czasu i systematycznej nauki, to jednak warto podjąć ten wysiłek a Europejski Dzień Języków nam właśnie o tym przypomina.

            mgr Anna Sławińska, mgr Edyta Kanclerz-Szulc, mgr Aleksandra Maluchnik,mgr Joanna Łukaszewicz

        • SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM WOJSKOWEJ KOMENDY UZUPEŁNIEŃ
          • SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM WOJSKOWEJ KOMENDY UZUPEŁNIEŃ

          • 24 września 2021 r. uczniowie Oddziału Przygotowania Wojskowego i Certyfikowanych Klas Mundurowych spotkali się z ppor.M.Argalskim- przedstawicielem Wojskowej Komendy Uzupełnień w Lidzbarku Warmińskim.

            Młodzież dowiedziała się jakie wymogi należy spełnić,by zostać żołnierzem zawodowym, wstąpić do szkoły oficerskiej lub podoficerskiej a także jakie są możliwości powołania oraz zasady naboru do służb mundurowych.

            mgr Krystyna Zawadzka

        • 19 OLSZTYŃSKIE DNI NAUKI I SZTUKI
          • 19 OLSZTYŃSKIE DNI NAUKI I SZTUKI

          • "19 edycja Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki to kolejna szansa, by przekonać się, że potencjał odkrywania i tworzenia mamy w sobie wszyscy. Ci, którzy wezmą udział w festiwalu, przekonają się między innymi, że biochemia jest dziecinnie prosta, gry komputerowe rozwijają, chemię da się lubić, a grafika komputerowa jest nową formą wyrazu artystycznego. Uczestnicy spotkań i warsztatów będą mieli także szansę sprawdzić, co to znaczy być tłumaczem i dowiedzieć się, czy można wytworzyć folię biodegradowalną z… ziemniaka.

            Prowadzący zajęcia będą dzielić się swoimi pasjami i przekonywać tym samym, że warto zostać humanistą, „uściślić” swój umysł, odkryć przyrodę, zbadać medycynę, spotkać się z ekonomią, poznać społeczeństwo i… pokochać sztukę. Naukowcy uchylą drzwi do swojego świata i w sposób zrozumiały opowiedzą (i pokażą), czym się zajmują. Zrobią to między innymi po to, aby przekonać uczestników wydarzeń, że i oni mogą stać się częścią tego świata."

            W taki sposób uczelnia wyższa zachęcała uczniów do udziału w festiwalu. Skorzystaliśmy z oferty 24 września i większość z nas była zadowolona :). Zdjęcia z zajęć mówią same za siebie :)

            mgr Krystyna Zawadzka

            TAJEMNICE LABORATORIUM, METODY CHROMATOGRAFII

            WYSTAWA OWADÓW KRAJOWYCH I EGZOTYCZNYCH, MAGNETYZM

        • 2B NA WYJEŹDZIE INTEGRACYJNYM
          • 2B NA WYJEŹDZIE INTEGRACYJNYM

          • Czwartek 23 września postanowiliśmy spędzić na zacieśnianiu więzi koleżeńskich. W tym celu wyruszyliśmy do Olsztyna. Pierwszy w kolejności był escape room – tu walcząc z czasem próbowaliśmy rozwikłać zagadki i uwolnić się z zamkniętych pokoi. Wbrew pozorom nie było to takie łatwe – wymagało od nas szybkiego działania i wykazania się wiedzą w wielu dziedzinach. Nie wszystkim udało się uwolnić przed przysłowiowym „dzwonkiem” zwiastującym koniec czasu ale zabawa, mimo wszystko była przednia. Zwieńczeniem naszego dnia była wizyta w kinie. Wspólnie obejrzeliśmy wybrany film po czym udaliśmy się w drogę powrotną do szkoły. To był bardzo udany dzień. Bogatsi o nowe doświadczenia, zadowoleni i wypoczęci wracamy do szkolnej rzeczywistości – tu też nigdy nie jest nudno 😉.

            mgr Anna Sławińska

          • MIŁE ODWIEDZINY :)

          • W środę, 22 września do naszej szkoły zawitał niedawny absolwent - Jakub Gobis.

            Kuba był uczniem klasy mundurowej, a po ukończonej edukacji postanowił swoją przyszłość związać z wojskiem. Aktualnie jest studentem Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie i postanowił podzielić się swoimi dotychczasowymi doświadczeniami z uczelni.

            Dowiedzieliśmy się jak wygląda proces rekrutacji i typowy dzień studenta WAT. Uczniowie mogli zadawać pytania ( a było ich całkiem sporo), na które Kuba wyczerpująco odpowiadał. Dla tych, którzy rozważają związanie swojej ścieżki kariery z wojskiem to spotkanie było niezwykle cenne – mogli z pierwszej ręki dowiedzieć się co, gdzie i jak.

            Kuba – dziękujemy.:) Miło było Cię gościć w naszych murach.

            mgr Anna Sławińska